Meniny

skende

zk

Záhradné krby

feda-golemTechnický vývoj záhradného krbu bol zameraný na pohodlnú obsluhu prípravy jedál, dôkazom čoho je špeciálne vyvinutý roštovací systém, ktorý dokáže nepretržite vyrábať drevené uhlie jednoduchým horením dreva v zásobníku. Jedlo sa pripravuje buď priamo na roštoch vyrobených z potravinárskej liatiny alebo na otočnom rošte vyrobenom z ušľachtilej nerezovej ocele. Pri grilovaní na otočnom rošte sa využíva bočné horenie, čo zabezpečuje vynikajúcu kvalitu ugrilovaného jedla, pretože grilované jedlo sa nedostáva do kontaktu z dymom.

Ďalej bol vývoj záhradného krbu zameraný na dlhodobú životnosť, čoho dôkazom je dômyselne prepracovaná spaľovacia komora, ktorá je chránená šamotovými tehlami, ktoré umožňujú trvalé horenie dreva bez poškodenia skeletu záhradného krbu vysokou teplotou.
Konštrukčne bol záhradný krb riešený tak, že umožňuje jeho rozšírenie do strán o príložné pracovné stoly rôznych dĺžok a tvarov, ktoré umožňujú aj rohové umiestnenie záhradného krbu. Konštrukcia záhradného krbu umožňuje aj jednoduché zvýšenie komínového telesa ak je potrebné zvýšiť základnú výšku komína. To sa využíva v prípade, keď je záhradný krb umiestnený pod prístreškom a je potrebné dostať komín cez strechu.

Predaj úspešných modelov FEĎA a GOLEM, spokojnosť zákazníkov sú výsledkom našej filozofie, ktorá je založená na maximálnej profesionalite od vývoja až po realizáciu výrobku.

Ing. Ivan HODOŠI, majiteľ fimy